Regulamin

ŚLĄSKI KLUB GOLFOWY ZAPRASZA

wszystkich członków i gości do udziału w cyklu turniejów o

Puchar Jesieni 2016

Cykl składa się z 6 turniejów rozgrywanych w kolejne jesienne środy. Pierwsza runda 21 września w pierwszą środę kalendarzowej jesieni.

Udział w turnieju mogą wziąć wszyscy gracze posiadający aktualny handicap PZG.

Zapisy w recepcji klubu, telefonicznie pod numerem (032) 608 33 71 lub na stronie www.skgolf.pl najpóźniej do godz.11:00 w środę (jednak ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zapisywanie się).

Wysokość wpisowego dla członków ŚKG wynosi 50 zł, dla wszystkich pozostałych 50 zł plus 90 zł (promocyjne green fee). Wramach wpisowego pakiet wyjściowy, bufet przed rundą i posiłek jednodaniowy po rundzie.

Puchar Jesieni I, II, wspólny start ze wszystkich dołków o godz. 13:00.

Puchar Jesieni III. IV, V, wspólny start ze wszystkich dołków o godz. 12:00.

Puchar Jesieni VI wspólny start ze wszystkich dołków o godz. 11:00.

Format gry: Stableford netto.

W każdym turnieju nagradzane są trzy pierwsze miejsca w 4 grupach handicapowych:

I, II, III miejsce HCP dokładny 0,0 – 14,0

I, II, III miejsce HCP dokładny 14,1 – 19,0

I, II, III miejsce HCP dokładny 19,1 – 26,0

I, II, III miejsce HCP dokładny 26,1 – 54,0

Punkty zdobywane w poszczególnych turniejach będą sumowane i w ten sposób powstanie klasyfikacja końcowa. Aby zostać sklasyfikowanym i walczyć o Puchar Jesieni należy zagrać przynajmniej w 3 turniejach. Osoby, które zagrają więcej niż 3 razy zostaną sklasyfikowane na podstawie 3 najlepszych wyników.

W punktacji długofalowej gracze będą klasyfikowani w grupie handicapowej, w której zagrali swój pierwszy turniej w cyklu (nawet, jeżeli w trakcie sezonu ich HCP dokładny spadnie lub podniesie się na tyle, że znajdzie się w innej grupie). W poszczególnych turniejach gracze będą klasyfikowani w grupach handicapowych zgodnych z ich aktualnym handicapem.

W razie remisu (w poszczególnych turniejach) o I, II lub III miejscu w grupie HCP zadecyduje niższy HCP gryy gracza. W razie braku rozstrzygnięcia, zadecyduje metoda count back, czyli lepszy wynik na 10-18 dołku, 13-18 dołku, 16-18 dołku lub na ostatnim dołku.

W przypadku równej ilości punktów po zakończeniu całego cyklu rozgrywek, o kolejności na nagradzanych miejscach decydować będzie mniejsza różnica punktowa pomiędzy najlepszym i najgorszym wynikiem gracza zaliczanym do klasyfikacji końcowej, a w razie braku rozstrzygnięcia – handicap, z jakim gracz rozpoczął grę w Pucharze Jesieni (tzn. niższy handicap „startowy” – wyższe miejsce).

UWAGA:

Cykl turniejów o Puchar Jesieni jest wliczany do punktacji Superpucharu Sezonu 2016.

Cztery serie turniejów – Puchar Wiosny, Lata, Jesieni i Śląska Liga Biznesu będą punktowane do Superpucharu Sezonu. Nagrody w postaci pucharów i atrakcyjnych nagród rzeczowych zostaną wręczone zwycięzcom w czasie spotkania wigilijnego po zakończeniu sezonu.

Punktacja Superpucharu Sezonu będzie następująca: za I miejsce w swojej grupie handicapowej zawodnik otrzymuje 20 punktów, za II miejsce 19 punktów, za III miejsce 18 punktów itd. Punktowane jest 20 pierwszych miejsc w każdej grupie handicapowej każdej serii turniejów. Suma zdobytych punktów we wszystkich czterech seriach będzie decydować o miejscu w Superpucharze.

W razie remisu o kolejności miejsc będzie decydować różnica wysokości handicapu dokładnego z jakim gracz rozpoczął i zakończył grę w turniejach zaliczanych do Superpucharu. Im bardziej gracz obniżył swój handicap dokładny, tym lepsze miejsce.

 
Partnerzy:
BZ WBK